شرکت مدرن تجارت

تفاوت دیوارپوش MDF و PVC

تفاوت دیوارپوش MDF و PVC

تفاوت دیوارپوش MDF و PVC

امروزه استفاده از انواع دیوارپوش ها، در طراحی دکوراسیون داخلی بسیاری از منازل بسیار گسترش یافته است. اما سوالی که بیشتر خریداران در زمان انتخاب انواع دیوارپوش با آن مواجه می شوند، این است که بین تعداد بالا و متنوع انواع دیوارپوش ها کدام را برای منزل خود انتخاب کنند.
دو مدل از پر کاربردترین دیوارپوش های موجود در بازار، ام دی اف (MDF)و پی وی سی (PVC)می باشد. ام دی اف در واقع تخته فیبره متوسط بوده که به روش خشک تولید می شوند و پی وی سی نیز نوعی پلیمر ترموپلاستیک نیز حساب می شود. پی وی سی در مقایسه با ام دی اف دارای مقاومت بیشتر بوده و مزایای بسیار معقول و مناسب آن باعث شده تا در طراحی دکوراسیون داخلی نسبت به MDF کاربرد بیشتری داشته باشد.

تفاوت دیوارپوش MDF و PVC
PVC دیوار پوش
تفاوت دیوارپوش MDF و PVC
دیوارپوش MDF

تفاوت PVC و MDF : تفاوت دیوارپوش MDF و PVC

  • نصب دیوارپوش PVC راحت تر و سریعتر از دیوارپوش ام دی اف میباشد و در صورت آسیب به راحتی قابل جدا شدن و تعویض کردن هستند.
  • پی وی سی در برابر رطوبت بسیار مقاوم می باشد و به راحتی پوسته پوسته نمیگردد، اما ام دی اف نسبت به رطوبت حساس بوده و در کوتاه مدت پوسیده می شود.
  • دیوارپوش های PVC در برابر حرارت مقاومت بالایی از خود نشان میدهند و در مقایسه با  ام دی اف در برابر آتش سوزی مقاوم تر هستند.
  • پی وی سی نوعی عایق حرارتی محسوب میشود و از هدر رفت انرژی جلوگیری میکند. به همین علت هوای داخل ساختمان را به یک حالت نگه داشته اما ام دی اف در برابر سرما و گرما مقاوم نبوده و جریان هوا را انتقال می دهد.
  • مقاومت دیوارپوش پی وی سی در مقابل نور خورشید بیشتر از MDF بوده و به سرعت تغییر رنگ نمی دهد.
  • پی وی سی نوعی دیوارپوش ضد آب می باشد و با آب و دستمال مرطوب می توان آن را به آسانی تمیز کرد اما دیوارپوش ام دی اف در برابر آب مقاوم نیست, پس بنابراین تمیز نمودن آن کمی مشکل می باشد.
  • دیوارپوش PVC بسیار سبک تر از دیوارپوش ام دی اف می باشد و در برابر گرد و غبار مقاوم تر می باشد. ضخامت دیوار پوش های پی وی سی ۸ میلیمتر می باشد , درحالی که دیوارپوش های ام دی اف با ضخامت ۱۶ میلی متر ساخته می شوند.
  • قیمت دیوارپوش MDF بالاتر از دیوارپوش پی وی سی می باشد زیرا جنس آنها از خرده چوب های طبیعی ست و برای ساخت و نصب آنها زمان و انرژی بیشتری صرف می گردد.
مشاوره لازم دارید؟ به ما پیام بدید