پشم سنگ (RockWool,Stone wool) متشکل از الیاف معدنی است که به همین دلیل گاهی به آن Mineral Wool هم گفته می‌شود. مواد  اولیه این عایق کاملا طبیعی بوده وبا محیط زیست سازگار می باشد. در بیشترکشورها تخفیف‌های ویژه‌ای برای بیمه ساختمان‌هایی که عایق آنها با راک وول (پشم سنگ) باشد در نظر گرفته می‌شود.
عایق پشم سنگ علاوه بر پایداری بسیار بالا در برابر آتش و ضریب انتقال حرارت پایین، دارای ویژگیهای آکوستیکی می‌باشد و به منظور جلوگیری از انتقال ارتعاشات و صدا در بیمارستان ها، آزمایشگاهها، کلاس های آموزش، سینماها، سالن های همایش، استودیوهای صدابرداری، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های مترو، زیر ریل‌ها و…  مورد استفاده قرار می گیرد.
 شرکت مدرن تجارت برای اولین بار در ایران  اقدام به تولید ساندویچ پانل های پشم سنگ با دو لبه پلی اوریتان نموده است که این فناوری دارای ویژگی های مهمی از جمله  : ایجاد سطح پایدار در محل پیچ شدن پانل ها به یکدیگر و به سازه  زیر کار ، چفت شدن بهتر و دقیق تر فاق و زبانه ها و بالا رفتن سرعت نصب، آببند و بسته شدن کامل هر دو طرف پانلها، محافظت از عایق اصلی و بالا بردن عمر محصول، حفظ کامل خاصیت عایق بودن بدون ایجاد پل حرارتی می باشد.
TOP