دفتر تهران

ساندويچ پانل پشم سنگ چيست؟

ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل پشم سنگ چیست؟

متریال ساخت این مصالح پیش ساخته چیست؟

آیا نسبت به سازه های قدیمی این مصالح پیش ساخته به صرفه تر است؟

به چه منظور از ساندویچ پانل پشم سنگ در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود؟

در چه مکان هایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد؟

در همین راستا وب سایت مدرن تجارت رای شما مقاله ای در رابطه با مصالح پیش ساخته فراهم نموده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس:

خط ویژه : ۰۲۱-۴۴۰۰۴۹۰۰

داخلی ۱-۳ مدرن تجارت

داخلی ۴-۷ ساندویچ پانل

۰۲۱-۴۴۰۳۷۵۹۰

۰۲۱-۴۴۰۹۱۵۹۶

۰۲۱-۴۴۰۷۵۳۲۴

۰۲۱-۴۴۹۶۵۸۲۲

مدیریت محترم، جناب دکتر موقر مقدم

نشانی: تهران، میدان صادقیه، انتهای بلوار فردوس شرق، روبه روی مرکز خرید آبگینه، پلاک ۳۹۶، واحد ۱۰

انبار: اتوبان آزادگان، خروجی سعیدی، میدان اول چهاردانگه

ساندویچ پانل پشم سنگساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل یک مصالح پیش ساخته نوین ساختمانی است که از ساختار مرکب و سبک فرآورده شده است.

این فرآورده از دو طرف به دو لایه محصور شده است که در وسط آن یک لایه عایق قرار دارد.

این ماده میانی بسیار نرم و سبک و دارای ویژگی های خاص است.

ساندویچ پانل ها به دو دسته سقفی و دیواری تقسیم می شود که با پلی اورتان، پشم سنگ، پلی استایرن تولید می شود و جایگزین شایسته ای برای دیوارها و تیغه های آجری و سفالی هستند و با استفاده از این مصالح پیش ساخته نیازی به دیوار چینی و بلوک نیست.

جنس لایه های بیرونی ساندویچ پانل از ورقه های فلزی نظیر ورق گالوانیزه، آلومینیوم است.

هسته ساندویچ پانل از عایق تشکیل می شود ،مواد عایق مرکزی ساندویچ پانل از پلی اورتان، پلی استایرن یا یونولیت و پشم سنگ و پشم شیشه تشکیل شده است.

ساندویچ پنل پشم سنگ

با پیشرفت تکنولوژی بشر در پی یافتن راهی آسان تر و مطمئن تر برای تامین راحتی و آسودگی خود بود تا فناوری ساندویچ پانل را جایگزین مصالح قدیمی و دیوار چینی ها کرد.

پانل ها ساختاری دارند که باعث سبکی سازه شده و مقاومت آن ها را بالا می برد بنابراین با توسعه در تقاضای روزانه ی مسکن موجب شده که با استفاده از راهکارهای نوین ایده های جدید ارائه شود که بتواند سرعت ساخت سازه و ساختمان را افزایش دهد.

در واقع بناهایی ساخته شود که دارای طول عمر مفید بالاتری بوده و مقاومت زیادی در برابر عوامل طبیعی نظیر باد، سیل، طوفان، زلزله و غیره داشته باشند.

پانل ها ویژگی ساختاری که دارند باعث سبکی سازه و مقاومت ساختمان را بالا می برد.

ساندویچ پانل پشم سنگ چیست؟

در صنعت ساخت و ساز هنر استفاده از ساندویچ پانل چیز جدیدی نیست اما jana cleaner با مسئولیت محدود معرفی ساندویچ پانل پشمی صنعت پیش ساخته صنعت مناسب برای پروژه های ساخت و ساز با نیاز به ساندویچ پانل پشم سنگ برای جلوگیری از آتش سوزی از الیاف پشم سنگ عمود بر صفحه فلزی استفاده می کنند.

قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ

قابل ذکر است پشم سنگ با نوار چگالی بالا در طول صفحه مچاله شده ؛ تضمین می کند که صفحه ساندویچ پانل پشم سنگ از ظرفیت تحمل بالا و خوبی برخوردار است.

همچنین در کاهش انتقال امواج صوتی به ویژه در مناطقی که نیاز زیادی برای عایق سازی صدا دارند تاثیر به خصوصی دارد البته ما برای چنین مکان هایی از ساندویچ پانل پشم سنگ نسوز درجه A استفاده می کنیم.

همچنین این صنعت پیش ساخته به طور گسترده ای در

 • اتاق سردخانه
 • انبار تازه
 • اتاق های مختلف تهویه
 • اتاق تهویه هوا
 • کارگاه سازه های فلزی
 • کارگاه جلوگیری از آتش سوزی
 • اتاق کار فعالیت
 • انبار مرغ و غیره

مورد استفاده قرار می گیرد.

چگالی بالا به عنوان عایق هسته است، با توجه به کارکرد عالی و چشم گیر که در برابر مقاومت به آتش و همچنین عایق عالی اصوات از پانل های ساندویچی پشم سنگ معمولا برای ساختمان در دوام و مقاوم بودن در برابر آتش و ضد صدا مورد استفاده قرار می گیرد.

ساندویچ پانل عایق پشم سنگفواید استفاده از ساندویچ پانل پشم سنگ

 • صرفه جویی در هزینه و مقاومت مصالح

استفاده از ساندویچ پانل پشم سنگ به خاطر وزن سبک این سازه در مقابل سازه های قدیمی که در دیوارها و سقف ها و نصب آسان و سریع این مصالح بسیار مرسوم بوده ، قابل ذکر است قیمت تمام شده برای ساندویچ پانل بسیار پایین تر از مصالح سنتی قدیمی است و از گرد و غبار و خاک آلودگی و صوتی که در اجرای سازه های قدیمی ایجاد می شد جلوگیری می کند.

دیگر ویژگی پانل می توان به گوناگونی در رنگ بندی آن توجه کرد همچنین تسهیل زیاد آن در جهت استفاده در حلال های اصیل و خاص و به همان شکل که مشتری سفارش می دهد؛ از خاصیت های مهم این سازه در مقابل مصالح قدیمی و سنتی افزایش عمر سازه می باشد به طور کلی ساندویچ پانل پشم سنگ عایقی است که از سنگ ساخته شده است و باعث می شود در طول عمر یک ساختمان با دوام و استحکام و پایدار باشد به عنوان ساختار بدنه ی منحصر به فرد و خاص، پانل پشم سنگ تحت اثربخشی تغییرات دما یا رطوبت قرار نمی گیرد.

ساندویچ پانل با عایق پشم سنگ

این بدان معنی است که مالک می تواند سال به سال و در ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی و مخارج برای سرمایش و گرمایش، درجه حرارت دلپذیر و پایداری ایجاد کند.

 • ایمنی در برابر آتش

آیا تا کنون مشاهده کرده اید سنگی بسوزد؟

محصولات پنل پشم سنگی غیرقابل اشتعال هستند. ساندویچ ها مواد عایق ضد آتش هستند و یکی از محصولات خاص و پرفروش پانل ساندویچی می باشد.

پشم سنگ از دو ورقه فلزی که در بین آنها یک لایه عایق هسته ای فوم پشم سنگ از ترکیب الیاف معدنی به وجود می آید و مواد اولیه آن سنگ باز است. ویژگی بارز و قابل توجه این مصالح پیش ساخته نسبت به بقیه عایق ها دوام و مقاومت بالای آن در برابر حریق و آتش سوزی است همچنین این مزیت به خصوص پشم سنگ کنار نر و مادگی موجود در ساندویچ پانل   دیواری پشم سنگ، ترکیب ضداحتراق را برای این نوع از پانل ها فراهم کرده است.

قیمت ساندویچ پانل

در ادامه مقاومت الیاف در برابر درجه حرارت بالا یا حریق ساختمان ها باعث گسترش استحکام ساختمان می شود و استفاده از این پیش ساخته پشمی باعث التیام میزان کار نسوز در ساختمان، استحفاظ از حیات و ایمنی دارایی و اموال می شود.

 

 • عایق صوتی، حرارتی و غیره

پانل های ساندویچی پشم سنگ موثرترین رداع است که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد.

این مصالح پیش ساخته عایق بسیار قوی در نگهداری انرژی داخل فضا و همچنین ورود دمای ناخواسته، عایق رطوبتی سرمایی، عایق گرمایی، عایق ضدحریق و البته عایق اصوات بودن آن اشاره کرد.

پانل های پشم سنگ عایق کاری مواد به هسته عایق بین دو سطح فلزی تشکیل شده یا یک سطح فلزی تشکیل شده و یک پوشش ضدآب هستند سبک  و بادوام بودن آن زمان نصب را کوتاه می کند.

همچنین قابل ذکر است پانل های عایق پشم معدنی در سازه هایی که ایمنی در برابر آتش مورد نظر ترجیح داده می شود و سیستم های کامپوزیت مقاوم در برابر آتش به خاطر وجود لایه پشم معدنی در کلاس نسوز A که به عنوان پوسته بیرونی فلزی و پرکننده عایق استفاده می شود.

PVC  یا Tpo پوشش عایق هم می تواند در سطح بالایی باشد.

همچنین علاوه بر ایمنی در برابر آتش، ساندویچ پانل های عایق پشم معدنی عایق صدا و گرما نیز دارند.

به این منظور نصب پانل پشم سنگ باعث کاهش نویزهای خارجی می شود.

این مصالح پیش ساخته به سازندگان امکان می دهد تا محیط اصواتی مناسب را برای هر فضا طراحی کنند.

این مکان می تواند یک سالن کنسرت یا یک کارگاه یا خانه مسکونی باشد.

قیمت ساندویچ پانل مشهدساخت سریع

تابلوها و لوازم جانبی ساندویچ پشمی سنگ کاملا مطابق با طراحی فرم ساختمان تولید می شود.

این پانل های پیش ساخته به علت نصب سریع و آسان و همچنین سبک بودن مصالح و افزایش زمان ساخت سازه؛ قیمت تمام شده برای مصالح سنتی بالاتر بوده است.

ضمن اینکه در ساختمان سازی این مصالح را باید ترکیب کنیم؛ ساندویچ پانل ها پیش ساخته های مناسب و قابل استفاده برای ساخت و ساز است.

استفاده از ساندویچ پانل دیگر این مشکلات را ندارد و از یک متریال سازه ساخته می شود.

همچنین قابل ذکر است ساندویچ پانل ها برای سازه های پیش ساخته نظیر: انبارهای صنعتی و … ایده آل است.

عمر در مدت زمان طولانی

ساندویچ پانل پشم سنگ توسط دستگاه های پیشرفته و خودکار در دمای ثابت تولید می شود.

قابل ذکر است که کلیه مواد اولیه و فرآیند تولید مصالح پیش ساخته مطابق با سیستم مدیریت کیفیت بین المللی بررسی شده و دقیق است.

این بدان معنا است که کیفیت محصول تولید شده با دستگاه پیشرفته؛ پایدار است و می تواند مدت عمر مصالح را تا ۲۵ سال را تضمین کند.

این مقاله توسط وب سایت مدرن تجارت تهیه شده است.