دفتر تهران

نکات خرید کاغذ دیواری

نکات خرید کاغذ دیواری

در این نوشته درباره نکات خرید کاغذ دیواری برای شما توضیح داده ایم، امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود.

نکات خرید کاغذ دیواری:

قبل از خرید لازم است لیستی از نکات مهم و ضروری تهیه کنیم ومعیار های مناسب را بسنجیم. بررسی این نکات باعث می شوند که ما از خرید خود رضایتمندی بیشتری داشته باشیم. کاغذ دیواری از عناصردکوراسیون داخلی است و باعث جلوه بخشیدن به نمای محیط می شود. امروزه کاغذ دیواری ها در طرح ها و رنگ ها وجنس های متنوعی وجود دارند. هر کدام از انها کاربرد خاصی دارند.همین تنوع سبب شده است استفاده از کاغذ دیواری در دهه اخیر نسبت به گذشته رواج بیشتری پیدا کند.

نکات خرید کاغذ دیواری
نکات خرید کاغذ دیواری

آماده سازی دیوار برای نصب:

در مرحله ابتدایی باید دیوارها را اماده سازی کنید. منظور از اماده سازی این است که دیوارها سطوح ناهموار نداشته باشند. ناهمگون بودن سطح زیرین سبب خواهد شد کاغذ دیواری نا متقارن بچسبد و جلوه بدی پیدا کند.بعد از نصب کردن دیگر نمی توان کاغذ دیواری را جابه جا کرد.بنابراین بهتر است رول های کاغذ دیواری را دقیق وبه جا نصب کرد تا مشکلی پیش نیاید.

نصاب کاغذ دیواری:

برای اینکه به دیوار اسیب جدی وارد نشود بهتر است از یک نصاب ماهر کمک بگیریم.

ادامه مطلب نکات خرید کاغذ دیواری را می خوانید …

چسب با کیفیت و نکات خرید کاغذ دیواری:

همان طور که می دانید کاغذ دیواری دایمی نمی باشد.امروزه چسب های مختلف و متنوعی ا جمله چسب سلولزی در بازار موجود هستند. با استفاده از چسب های سلولزی جدا شدن راحت تر است.

بررسی چاپ کاغذ دیواری:

کاغذ دیواری در جنس و رنگ و نقش های مختلف وجود دارد . در خانه های با سقف بلند از کاغذ دیواری با خطوط افقی استفاده کنید تا ارتفاع سقف کمتر به نظر بیاید.اگر از کاغذ دیواری های عمق دار استفاده کنید سبب عمق بخشیدن به دیوار می شود وصدای محیط جذب می شود.

رنگ کاغذ دیواری:

سایر اجزای دکوراسیون منزل یا محیط مورد نظر را بررسی کرده و رنگ کاغذ دیواری را متناسب با سایر اجزای دکوراسیون داخلی انتخاب کنید.با توجه به روانشناسی رمگ ها، هر رنگ تاثیر خاصی در روحیه افراد می گذارد.رنگ های تیره فضا را کوچک کرده ولی ارامش بیشتری را منتقل می کنند در نقطه مقابل رنگ های روشن باعث بزرگتر جلوه کردن فضا شده و به افراد انرژی منتقل می کند.

طرح های  کاغذ دیواری:

 1. گلدار
 2. طرح بزرگ
 3. طرح کوچک
 4. طرح خط دار

ادامه مطلب موارد خرید کاغذ دیواری را می خوانید …

طرح های گل دار:

طرح های گل دار دو مزیت دارند.اول اینکه باعث بزرگتر جلوه کردن فضا شده و دوم ترک ها را به خوبی پوشش می دهد.

طرح های بزرگ:

طرح های بزرگ فضا را جمع و جور تر جلوه داده حس صمیمیت منتقل می کنند.

طرح های کوچک:

طرح های کوچک فضا را بزرگتر نشان می دهند.

طرح های خط دار:

خطوط عمودی دیوار ها و سقف ها را بلند تر می کنند.

خطوط افقی فضا را وسیع تر می کند.

جنس در نکات خرید کاغذ دیواری:

 1. کاغذ دیواری کاغذی
 2. کاغذ دیواری PVC
 3. کاغذ دیواری نانو
 4. کاغذ دیواری مخملی:
 5. کاغذ دیوا ری سه بعدی:

می توانید مقاله انواع کاغذ دیواری را مطالعه نمایید …

ادامه مطلب نکات خرید کاغذ دیواری را می خوانید …

کاغذ دیواری کاغذی

کاغذ دیواری کاغذی غیر قابل شست و شو است. دوام کمی داردو به سهولت پاره می شود.قیمت این کاغذ دیواری با توجه به کیفیت پایین مسلما ارزان تر است.

کاغذ دیواری PVC:

این مدل از کاغذ دیواری با دوام است و معمولا تا 5 سال به خوبی کار می کند.قابلیت شست و شو دارد خش بر نمیدارد. به همین دلیل معمولا برای اتاق کودکان از این نوع کاغذ دیواری استفاده می کنند.

کاغذ دیواری نانو:

این نوع کاغذ دیواری از تکنولوژی نانو تهیه شده است. ویژگی های کاغذ دیواری PVC را دارد و علاوه بر آنها نکات مثبت زیر هم اضافه می شوند:

 • ضد |آلرژی یا ضد حساسیت
 • مقاوم در برابر نور خورشید
 • عایق حرارتی در برابر گرما و سرما
 • غبار و کثیفی روی این کاغذ دیواری نمی شیند.
 • گران قیمت تر بودن

کاغذ دیواری مخملی:

نقش های این کاغذ دیواری از جنس مخمل پلاستیکی یا پارچپه ای است.این نوع کاغذ دیواری قابلیت شست و شو ندارد . طرح های کاغذ دیواری مخملی در رنگ های تیره و سبک کلاسیک هستند.در منازل با سبک دکوراسیون کلاسیک انتخاب متناسب و هماهنگی است.

کاغذ دیواری سه بعدی:

روی کاغذ دیواری 3 بعدی طرح ها وسایه هایی وجود دارد که برجسته نمایان می گردد.کاغذ دیواری سه بعدی قابلیت شست و شو دارد.این مدل کاغذ دیواری مخصوص خاص پسندان می باشد.

نوع کاغذ دیواری:

بر اساس موارد زیر می توان نوع بهتر و سنجیده تری از کاغذ دیواری انتخاب کرد.

 • سهولت در جدا کردن لایه زیرین و رویی کاغذ دیواری
 • ضخامت کاغذ دیواری
 • داشتن قابلیت شست و شو

ادامه مطلب نکات خرید کاغذ دیواری را می خوانید …

کاربرد های مختلف کاغذ دیواری:

 1. کاغذ دیواری اتاق خواب
 2. کاغذ دیواری اتاق پذیرایی
 3. کاغذ دیواری اتاق کار

کاغذ اتاق خواب:

کاغذ دیواری اتاق خواب معمولا رنگ ملایم انتخاب می شود.رنگ های تند روحیه را عصبی کرده ولی رنگ های گرم فضا را صمیمی و دوستانه می کنند.

کاغذ اتاق پذیرایی:

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی باید با اجزای دکوراسیون پذیرایی هماهنگ شوید. اگر مبلمان طرح دار دارید کاغذ دیواری را ساده و اگر مبلمان فاقد طرح و ساده دارید از کاغذ دیواری طرح دار استفاده کنید.

کاغذ اتاق کار:

کاغذ دیواری اتاق کار باید رسمی و در عین حال ساده باشد. هرگز برای دیوار های اتاق کار از کاغذ دیواری گلدار استفاده نمی کنند.در اتاق کار کاغذ دیواری های بافت دار یا سایه روشن مناسب هستند.

با مطالعه نکات کلی و اصولی که به تفصیل در بالا ارایه شد، میتوانید با توجه به بودجه و نیازهایتان انتخابی بهینه و کاربردی داشته باشید. دکوراسیون داخلی و به خصوص کاغذ دیواری انتخاب شده در روحیه افراد تاثیر بسزایی خواهد داشت.

به انتهای مقاله نکات و موارد خرید کاغذ دیواری رسیدیم، امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.