دفتر تهران

کاغذدیواری فانتزی

کاغذ دیواری فانتزی

کاغذ دیواری ها انواع مختلفی دارند. یکی از دسته های کاغذ دیواری های جذاب مربوط به کاغذ دیواری های فانتزی است.معنای واژه فانتزی در فرهنگ لغت، تصور و خیال است. این دسته از کاغذ دیواری ها رویایی هستند. رنگ کاغذ دیواری فانتزی ملایم است. از این رو کاغذ دیواری فانتزی حس آرامش را منتقل می کند. با استفاده از کاغذ دیواری فانتزی عنصر آرامش به دکوراسیون اضافه می شود. این دکوراسیون طرحی رویایی نیز به خود می گیرد. این کاغذ دیواری در دسته کاغذ دیواری های مدرن قرار می گیرد.

با شنیدن لغت فانتزی تصور می کنیم، طراحی شان مخصوص اتاق خواب است. حال آنکه شاهد کاغذ های دیواری فانتزی مختص سالن پذیرایی نیزهستیم. طرح های این کاغذ دیواری تصاویر سه بعدی از مناظر ویا نقش هایی از سبک مدرن می باشند. در انتخاب تصویر چاپی بهتر است به سایر اجزای دکوراسیون منزل هم دقت شود. انتخاب این نقش ها کاملا سلیقه ای است. متریال این کاغذ دیواری ها با کیفیت هستند. از این رو آنها را میتوان شست. تمیزکاری کاغذ دیواری فانتزی کار راحتی است. مزیت دیگر این کاغذ دیواری نصب آسان آنهاست.

محیط فانتزی:

اگر در رنگ های به کار رفته در دکوراسیون تعادل هارمونی موجود باشد، محیط مورد نظر خاص و زیبا خواهد شد. یک محیط فانتزی دارای تعادل هارمونیک در فضاست. افراد با سلیقه این اصول را به خوبی رعایت می کنند. برای رسیدن به این هدف باید اطلاعاتی در زمینه دکوراسیون داخلی داشت. کاغذ دیواری فانتزی در محیط های فانتزی پرکاربردند.

کاغذ دیواری فانتزی

 

کاربرد کاغذ دیواری ها:

در فضاهای کوچک از این کاغذ دیواری به ندرت استفاده می شود. کاغذ دیواری فانتزی اتاق را کمی شلوغ می کند. به این دلیل مناسب متراژهای بالا است.

کاغذ دیواری فانتزی اتاق پذیرایی:

انتخاب درست طرح کاغذ دیواری فانتزی برای اتاق پذیرایی بسیار مهم است. طرح مورد نظر با فضای اتاق نشیمن سازگار باشد. اشتباه بزرک احاطه کردن کل فضای اتاق با طرح ورنگ است. به این منظور از روش  اکسنت وال استفاده می کنند. در این روش یک یا دو دیوار به عنوان دیوار اصلی است. طرح های فانتزی زیبا و جذاب هستند. اگر همه دیوارها از سبک فانتزی پوشیده شوند، با شلوغی مواجه خواهیم شد. شلوغی دیوارها سبب سردرگمی می شود. در این صورت به هیچ وجه حس مثبت به افراد منتقل نخواهد شد. دلیل استفاده از روش اکسنت وال نیز این موضوع است. از کاغذ دیواری فانتزی در اتاق پذیرایی برای زیباسازی استفاده می شود. به این منظور می توان پشت ال سی دی را به عنوان کانون در نظر گرفت. یک طرح فانتزی در یک نقطه کانونی زیبایی دو چندان به دکوراسیون می بخشد.

کاغذ دیواری فانتزی اتاق خواب:

متراژاتاق خواب معمولا کم است. در اتاق خواب برعکس اتاق نشیمن با ابعاد کوچکتری مواجه هستیم. طرح های بزرگ مناسب اتاق های بزگ است. در اتاق خواب از طرح های کوچک استفاده می شود. انتخاب مدل کاغذ دیواری فانتزی باید با اتاق مورد نظر متناسب باشد. افراد در این اتاق استراحت می کنند. برطرف کردن خستگی روزانه محیطی آرام را می طلبد. نیاز به استراحت و آرامش اعصاب بعد کار روزانه مشاهده می شود. باید طرح های فانتزی ای انتخاب گردد که انتقال دهنده آرامش باشند.

ایده هایی برای طرح های فانتزی در اتاق خواب:

  1. گل های بزرگ
  2. طرح های شکیل
  3. طرح های کارتونی
  4. طرح جنگل
  5. طرح کهکشان
  6. سبک بوهمی

گل های بزرگ:

یک ایده فانتزی استفاده از گلبرگ های بزرگ است. این طرح مختص اتاق دختران است. وجود طرح گل در کاغذ دیواری فانتزی با روحیه لطیف دخترانه سازگار است. این گلبرگ ها دارای رنگ های جذاب و شادند. این موضوع سبب پر انرژی شدن این سبک می شود. این سبک هم شیک و هم طبیعی است. اتاقی که طرح فانتزی گلدار دارد، بهتر است سایر عناصرش خنثی باشند. از این رو در کنار این طرح ها از مبلمان و رو تختی هایی به رنگ خنثی استفاده می کنند.

طرح های شکیل:

دختر خانم ها اصولا به لباس، آرایش  و تناسب اندام اهمیت می دهند. یکی از طرح های مورد توجه دیزاینرها استفاده از چنین الگوهای فانتزی ای است. الگوهای فانتزی مثل کفش پاشنه بلند، وسایل آرایشی و حتی کارت تبریک در این سبک دیده می شوند. این طرح ها با خلق و خوی دختران سازگارهستند. این کاغذ دیواری فانتزی با شخصیت دخترانه هماهنگ است.

طرح های کارتونی:

اکثر کودکان به شخصیت های کارتونی علاقه نشان می دهند. این موضوع هم در پسران و هم در دختران دیده می شود. دخترها به شخصیت های کارتونی مثل سیندرلا و سفید برفی علاقه مندند. دیزاینرها نیز به این موضوع توجه می کنند. استفاده از این طرح ها سرگرم کننده و شیرین است. طرح کارتونی در کاغذ دیواری فانتزی جذابیت زیادی دارد.

طرح جنگل:

استفاده از طرح های جنگلی مناسب کودکان و نوجوانان است. در این طرح فانتزی سعی می شود رنگ خنثی جایگزین رنگ براق بشود. دیزاین جنگل  از سری ایده های فانتزی اتاق خواب است. وجود رنگ سبز آرامش بخش است .طرح جنگل در کاغذدیواری فانتزی طرحی برگرفته از طبیعت است.

طرح کهکشان:

برخی دخترها به فضاهای رویایی علاقه مندند. در این افراد علاقه زیادی به کهکشان ها و شب های پرستاره دیده می شود. در این طرح ها از پس زمینه تاریک استفاده می کنند. در قسمت هایی از این طرح نوار ستاره دار به کار می رود. این پس زمینه یک پالت خنثی کننده است. زیبایی این طرح فانتزی در شب دو چندان است. تلفیقی از حس آرامش و یک فضایی رویایی می تواند برای افراد جذاب باشد.

رنگ های فانتزی:

رنگ مورد علاقه دختران رنگ صورتی است. دیزاینرها این رنگ را با رنگ سفید تلفیق می کنند. با این کار یک تم شاد در عین حال فانتزی به وجود می آید. برای اینکه محیط فانتزی شود، از سایر وسایل نیز کمک گرفته می شود. وسایل تزیینی دیواری ، عروسک ها و شلف ها نمونه ای از این وسایل هستند.

 

قیمت کاغذ دیواری فانتزی:

این کاغذ دیواری ها بسیار متنوع هستند. جنس و کیفیت کاغذ دیواری عامل تعیین کننده قیمت می باشد. به دلیل تنوع در جنس آنها، با قیمت های متعددی رو به رو هستیم.