دفتر تهران

کاغذ دیواری مدرن چیست

کاغذ دیواری مدرن

تاریخچه حضور کاغذ دیواری مدرن به قرن بیستم بر می گردد.  در این زمان کاغذ دیواری مدرن میان طراحان صنعت جای خود را باز کرد. بعدها کم کم شاهد پیشرفت و تکامل آن ها شدیم. ایده کاغذ دیواری مدرن در واقع همان تغییر تصاویر سنتی اش بود. با این کار طرح هایی ایجاد شد که مسیر جداگانه ای از روال سنتی داشت. در کاغذ دیواری کلاسیک طرح های دوره رنسانس و ویکتوریا دیده می شد. طرح های ظریفی به همراه الگوهای گلی در این زمان ها شکل گرفتند.

کاغذ دیواری سنتی یا مدرن:

انتخاب مدرن یا سنتی بودن کاغذ دیواری به سایر عناصر دکوراسیون داخلی  شما بستگی دارد.اگر دکوراسیون مکان مورد نظرتان سنتی است،کاغذ دیواری کلاسیک انتخاب کنید. در صورتی هم که سایر اجزای دکوراسیون تان مدرن است بهتر است از کاغذ دیواری مدرن استفاده کنید. تفاوت این کاغذدیواری ها از تغییرات سبک زندگی مردم نشات گرفت. به دنبال تغییر سبک زندگی،سلیقه مردم هم فرق کرد. کاغذ دیورای مدرن روی کار آمد تا تناسبی با سلیقه مردم در دوره حاضر داشته باشد.

تفاوت کاغذ دیواری مدرن و کلاسیک:

مقاومت کاغذ دیواری کلاسیک در برابر افتاب زیاد است. تم رنگی این کاغذ دیواری ها رنگ های ملایم است.  در آنها رنگ کرم، نسکافه ای و یاسی به وفورمشاهده می شود. طرح این کاغذ دیواری ها گل دار و ساده است. تفاوت ظاهری کاغذ دیواری مدرن و کلاسیک رنگ آنهاست. کاغذ دیواری های مدرن در رنگ های شاد تهیه می شوند.

کاغذ دیواری مدرن

انواع کاغذ دیواری های مدرن:

  1. کاغذ دیواری با طرح های تکرار شونده
  2. کاغذ دیواری با تناژ خنثی
  3. کاغذ دیواری های هنری
  4. کاغذ دیواری های بوهیایی
  5. کاغذ دیواری های هندسی

کاغذ دیواری با طرح های تکرار شونده:

الگوهای تکرار شونده دربافت ها و رنگ های متعدد وجود دارد.این تنوع سبب باز شدن جای این سبک در تمامی فضاها شده است. این کاغذ دیواری ها می توانند با انواع مختلف اکسسوری های دکوراسیون ها سازگار شوند.

کاغذ دیواری با تناژ خنثی:

در سبک مینیمالیستی شاهد کاغذ دیواری هایی با تناژ خنثی هستیم. این کاغذ دیواری ها طرح های ساده ای دارند. این کاغذ دیواری ها طیف گسترده ای از رنگ ها را دارند. به آسانی می توان از تضاد رنگ ها در جذاب کردن دکوراسیون بهره گرفت. با استفاده از رنگ های روشن و پاستلی می توان فضایی روشن و مینیمالیستی ایجاد کرد.

کاغذ دیواری های هنری:

از گذشته تا کنون از آثار هنری برای جلوه دادن به دکوراسیون استفاده شده است. کاغذ دیواری های بر گرفته از آثار هنری نیز ایده جالبی هستند. در کاغذ دیواری های هنری از طرح های متنوعی می توان استفاده کرد. نمونه از کاغذ دیواری مدرن هنری، نقاشی های پست مدرن است. این طرح ها هم زیبایی دارند و هم تک هستند. کاغذ دیواری هنری می تواند محل مورد نظر را جذاب جلوه بدهد.

کاغذ دیواری های بوهیایی:

سبک بوهمیا سبک جالبی برای دکوراسیون داخلی است. در این سبک المان های سنتی و مدرن با یکدیگر ترکیب می شوند. در این نوع دکوراسیون با محدودیت رو به رو نیستیم. می توانیم از المان های مختلف استفاده کنیم. این کار سبب جذابیت بیشتر خواهد شد.لوازم هنری بافتنی، گلدان ها و تابلوها زیبایی این سبک را تکمیل می کنند. در سبک بوهمیایی از کاغذ دیواری با موضوع طبیعت نیز استفاده می شود. در این سبک گاهی شاهد کاغذ دیواری های زرق و برق دار هستیم. طرح های سبک بوهمایی از طبیعت و حیوانات الهام گرفته اند. رایج ترین رنگ زمینه در سبک نام برده، رنگ سبز است. رنگ سبز ارامش اور است. استفاده از این سبک در کاغذ دیواری مدرن سبب اوردن حس ارامش در منزلتان می شود.

کاغذ دیواری های هندسی:

در سبک مدرن به وفور شاهد کاغذ دیواری هندسی هستیم. طرح های هندسی تنوع دارند. این تنوع سبب جذابیت دکوراسیون می شود. در خانه هایی با سبک معاصر می توان از کاغذ دیواری هندسی استفاده کرد. این کار سبب زیبایی منازل شما خواهد شد.

نمونه های کاغذ دیواری های مدرن:

  1. طرح شکوفه
  2. طرح جنگل های گرم سیری
  3. طرح های سه بعدی
  4. طرح های صنعتی
  5. طرح های گرادیانت

 

طرح شکوفه:

این کاغذ دیواری از هنر ژاپنی الهام گرفته اند. شکوفه های این کاغذ دیواری ها در حال رفتن به بالا هستند. الهام از طبیعت می تواند بسیار چشم نواز باشد. مزیت این کاغذ دیواری ها کثیف نشدن آنهاست. لکه به اسانی روی آنها نمی شیند.

 

طرح جنگل های گرم سیری:

طرح های گرمسیری می تواند طبیعت را به منزل بیاورد. در کنار این طرح ها از کوسن های گل دار استفاده کنید.جذابیت اتاق نشیمن دو چندان می شود. درختان نخل و برگ های انجیری نمونه این طرح ها هستند.

طرح های سه بعدی:

طرح های مدرن سه بعدی می تواند در فضا ایجاد عمق کند.این کاغذ دیواری  مدرن حس واقع گرایی را منتقل می کند. طرح های سه بعدی اشکال هندسی دارند.گاهی هم بافت های چوبی یا آجری هستند. علاقه مندان به این طرح، قشر خاصی از جامعه اند.

طرح های صنعتی:

بعد از انقلاب دوم صنعتی در اروپا، مراکز صنعتی تعطیل شدند. دلیل این موضوع افول اقتصادی بود. در این میان مردم منازل و شغل خود را از دست دادند. به این دلیل کارخانه های متروکه ، منزل مسکونی شدند. در آن زمان مردم در فضاهای صنعتی ساکن شدند. این موضوع سبب ایجاد سبک صنعتی شد. استفاده از فلزات، دیوار های آجری و سنگی در سبک صنعتی مشاهده می شود. رنگ رایج این کاغذ دیواری ها طلایی، نقره ای و برنجی است. طرح های کاغذ دیواری های صنعتی متنوع هستند.

طرح های گرادیانت:

گرادنیات یک اصطلاح گرافیکی است. معنای آن تغییر تناژ رنگی است. کاغذ دیواری هایی که هم تناژ روشن وهم تیره دارند کاغذ دیواری گرادیانت هستند. این طرح ها از نمونه های لوکس کاغذ دیواری مدرن تجارت به شمار می روند.