دفتر تهران

دیوارپوش فومی

دیوارپوش فومی

در این مقاله از شرکت مدرن تجارت درباره دیوارپوش فومی صحبت می نماییم.

در گذشته برای پوشش دیوارها از کاغذ دیواری، کاشی و رنگ استفاده می شد. امروزه صنعت دکوراسیون داخلی پپیشرفت کرده است. از این رو متریال های جدید و متنوعی وارد بازار شده است. از جمله این متریال ها می توانیم به انواع دیوارپوش ها اشاره کنیم. دیوار پوش علاوه بر پوشش دهی سطح دیوار به زینت آن نیز کمک می نماید. ار بهترین انواع دیوارپوش ها می توانیم دیوارپوش فومی را مثال بزنیم. دیوار پوش فومی برای اتاق کودکان بسیار مناسب است. همچنین می توان برای پوشاندن دیوار مهدکودک ها از این نوع دیوارپوش استفاده کرد. دیوارپوش فومی پشت چسب دار است. تایل های این دیوارپوش سه بعدی است. لازم به ذکر است از چسب بی بوی با کیفیت برای پشت چسب دار کردن استفاده می شود.

ابعاد دیوارپوش فومی:

این فوم ها عرض های متعددی دارند. عریض ترین فوم پشت چسب دار 150 سانتی متری است. این فوم ها در ضخامت های مختلفی تولید می شوند.

ویژگی های دیوارپوش فومی:

 1. صداگیری یا اصطلاحا آکوستیک
 2. عایق سرمایی و گرمایی
 3. آنتی باکتریال
 4. وزن سبک
 5. نصب راحت
 6. داشتن قابلیت شست وشو

کاربرد دیوارپوش فومی:

در فضاهای مختلفی از  دیوارپوش فومی استفاده می کنند. در ادامه به تعدادی از آنها اشاره کرده ایم.

 1. دیوار پشت تلویزیون
 2. دیوار مهد کودک ها و خانه های بازی کودکانه
 3. سالن ورزشی و باشگاه ها
 4. تالارها
 5. استودیوهای موسیقی
 6. هتل ها
 7. سالن های همایش و اجتماعات
 8. دکوراسیون داخلی منازل

دیوارپوش فومی

مزایای دیوارپوش فومی:

 1. عایق صدا
 2. عایق حرارتی و برودتی
 3. داشتن قابلیت شست وشو
 4. خاصیت ضد ضربه
 5. داشتن طرح های متنوع
 6. عدم نیاز به زیر سازی
 7. انعطاف پذیر بودن

عایق صدا:

دیوارپوش فومی عایق صوت است. در صورت استفاده از این فوم ها صدا از طریق دیوار ها انتقال پیدا نمی کند. این مزیت سبب کاربردش در محیط هایی مثل استودیو موسیقی، سالن ها، کتابخانه ها و منازل مسکونی شده است. این ویژگی مانع انتقال صدا می شود.

عایق حرارتی و برودتی:

مزیت خوب دیوارپوش فومی صرفه جویی در مصرف انرژی است. این دیوارپوش عایق حرارت و برودت است. با نصب این دیوارپوش از اتلاف حرارت جلوگیری می گردد. با این کار در فصل سرما مصرف انرژی کم خواهد شد. از این رو استفاده از آنها در ساختمان هایی که دیوار نازک دارند، مناسب است.

داشتن قابلیت شست وشو:

از دیگر ویژگی های مثبت دیوارپوش فومی می توانیم قابلیت شست وشو را نام ببریم. محبوبیت این دیوارپوش برای استفاده درمهدکودک ها و منازل همچنین باشگاه ها همین موضوع است. دیوارهایی که در تماس کودکان باشند، نیاز به نظافت و شست وشو دارند. با استفاده از این دیوارپوش این گونه محیط ها آراسته و پاکیزه می مانند. داشتن قابلیت شست وشو به کنترل بهداشت کمک می کند.

خاصیت ضد ضربه:

دیوارپوش فومی، ضد ضربه است. در محیطهایی که افراد تحرک دارند، نیاز به تامین امنیت محیط احساس می شود. مثلا در خانه های بازی کودکان ، باشگاه ها وشهربازی های سرپوشیده با چنین مساله ای مواجه هستیم. به منظور تامین امنیت در اماکن نام برده از دیوارپوش ضد ضربه استفاده می کنند. این دیوارپوش ها قابلیت ارتجاعی دارند. افراد در صورت برخورد با دیوار از آسیب مصون می مانند.

داشتن طرح های متنوع:

تولید دیوارپوش فومی به صورت تایل است. این تایل ها طرح های متنوعی دارند . از جمله این طرح ها می توانیم طرح آجر،سنگ و چوب را نام ببریم. از لحاظ ظاهری شبیه دیوارپوش سنگی و چوبی می باشند. از دلایل علاقه مند بودن طراحان به این دیوارپوش ها می توانیم به تنوع بالایشان اشاره کنیم. این تنوع هم در طرح ها و هم رنگ ها مشاهده می شود. هزینه این دیوارپوش ها به مراتب کمتر از دیوارپوش سنگی است. طراحان  با هدف کاهش هزینه به سراغ این دیوارپوش ها می آیند.

عدم نیاز به زیر سازی:

دیوارپوش فومی بدون نیاز به زیرسازی نصب می شود. نصب آنها به نصاب نیز احتیاج ندارد. معمولا دیوارپوش ها چسب دار هستند. برای اتصال آنها به دیوار برچسب را جدا کرده و آن را می چسبانیم. فرآیند نصب سرعت بالایی دارد. دیوار پوش فومی در مقابل روش های سنتی دو مزیت دارند.  هزینه  کمتر وسرعت بالاتردارد.

انعطاف پذیر بودن:

این دیوارپوش قابلیت ارتجاعی دارد. از این رو انعطاف پذیر است . این ویژگی سبب کاربردش در دیوارهای قوس دار شده است. برای کناره ها و دیوارهای زاویه دار هم انتخاب مناسبی هستند. منحنی های موجود در دکوراسیون را با این دیوارپوش ها می پوشانند.

معایب دیوار پوش فومی

 1. امکان رنگ آمیزی ندارند.
 2. در معرض گرمای شدید نباید قرار بگیرند. همچنین شعله آتش به آنها صدمه می زند.
 3. در مکان های مرطوب نباید نصب شوند.
 4. نباید در معرض ضربه اجسام نوک تیز قرار بگیرند.

انواع طر ح های دیوارپوش فومی:

 1. طرح چوب
 2. طرح آجر
 3. طرح سنگ
 4. طرح گچ کاری
 5. طرح بتن
 6. لانه زنبوری

پرطرفدارترین طرح دیوارپوش فومی:

دو طرح پرطرفدار طرح آجر و سنگ آنتیک است.این طرح ها تنوع رنگی دارند. جنس آنها فوم به همراه یک لایه پلی اورتان است. لایه پلی اورتان به منظور حفاظت قرار داده شده است. این دیوارپوش ها ابعاد 70 در 77 سانتی متری دارند. ضخامت آنها نیز 6 میلی متر است.

نصب دیوارپوش فومی:

 1. در ابتدا دیوارها اندازه گیری شوند.
 2. آلودگی دیوار ها را پاک کنید. دیوار باید عاری از هرگونه گرد و غبار باشد.
 3. فوم را با توجه به فضای مورد نظر برش دهید.
 4. برچسب را جدا کنید. سپس فوم را در محل مورد نظر بچسبانید.
 5. در مرحله آخر جهت پیدا کردن اطمینان پانل را به سمت داخل فشار دهید.